NEVER MORE the National Movement for Simeon II in REPUBLIC of BULGARIA През 2001 заблуденото простолюдие от образовани и необразовани поданици избра неприятно дългото жълто ново време, новия морал, почтеността във всичко, позитивното мислене по темата, красивите манекенски мутри, доганското управление на България и всичките малоумни царски простотии...


Странно. В България винаги се намира някои друг милион наивници, които с радост се лъжат по различни поводи. Бизнесът сигурно се ползва с широки шепи от тази щедра природна даденост. През 2001, заблуденото простолюдие от образовани и необразовани поданици избра неприятно дългото жълто "ново време", "новия морал", "почтеността във всичко", "позитивното" мислене по "темата", красивите манекенски мутри, доганското управление на България и всичките малоумни царски простотии...Избра един полуграмотен, страхлив и невероятно много мразещ България и българите небългарин...По време, а и след некадърното и корумпирано управление на завинаги последния вестнал се в България Кобург, както при баща му и дядо му, непрекъснато нещастия връхлитат чудесната ни страна...Четири завинаги издухани за България години от царската сбирщина.

А сега да се позабавляваме с блестящите мисли на този "прецедент на постсловесната култура" (по д-р Михайлов, психиатър), в отговорите му на журналисти от различни медии.

в."24 часа", 26.10.2001
Журналист: Кога ще представите пред Парламента правителствената програма?
Премиер: Тя нали е обявена.
Журналист: Но пред Парламента. Днес опозицията...
Премиер: ...идеална работа, която се е извършила, не е моя лична да го представя аз, но ще видим.
Журналист: Това е традиция от 12 години премиерите да представят правителствената програма за управление.
Премиер: Да, да. Знаете, че спазваме с традицията, но също има и неща, които се правят, които може би са малко различни. Така че...ще видим...

в."24 часа", 14.2.2002
Журналист: Г-н Премиер, смятате ли, че са необходими промени в кабинета?
Премиер: Ще преценим.
Журналист: Това означава ли, че все пак може да има такива?
Премиер: Нека да гледаме нещата по един реалистичен, градивен начин. Стават хубави работи, има неща.
Журналист: Кажете едно хубаво нещо.
Премиер: Мисля, че може би вие, които сте в медиите може да прецените къде има хубави неща. Повервайте ми.

в."24 часа", 13.7.2002
Журналист: Г-н Премиер, има ли конфликт между правосъдното министерство и прокуратурата?
Премиер: Има дискусии, които са интересни. (в този момент оператор блъска репортерка) Опа, пазете се, че ще се утрепете! Нека вървим по един малко по-нормален начин.
Журналист: Да очакваме ли Вашето мнение по дебата за Конституцията?
Премиер: Не.
Журналист: Все пак като премиер...
Премиер: Знам си работата, знаете ли, много мило от ваша страна. Благодаря ви.
Журналист: Все пак с оглед преговорите ни с ЕС кога трябва да станат промените?
Българският Премиер: ...(мълчи, повдига рамене.)

в."24 часа", 1.08.2002
Журналист: Министър Свинаров е получил предложение от Русия да окаже помощ за унищожаване на ракетите.
Премиер: Толкоз по-добре. Това ще се види също. Има програми. Има много градивни неща. Колкото повече предложения, които да са градивни, интелигентни, практични, в крайна сметка уравновесени, а не с какви ли не фантазии, нали... Да покажем ние пред света, че сме цивилизована страна.

в."Капитал", 11.08.2002, преди отлитането си за Ливан и Йордания Премиерът проговаря.
Журналист: Какво очаквате от посещението си в двете страни?
Премиер: Поводът на това пътуване е посещението в Ливан и Йордания. Мисля, че има интересни перспективи. От друга страна, трябва да се има предвид какво каза г-жа Пирита Сорса - че много неща зависят от външната обстановка.

След което, във вестниците започнаха силно да изглаждат накъсаните, отчайващо еднакви и безсмислени изрази на Българския Премиер...По-долу са представени части от по-нови, но пак нищо незначещи интервюта.

сайт www.vsekiden.com, 10.08.2005
Журналист: Защо още не се отказвате от втория мандат?
Премиер: Всичко върви както трябва, във време, за да бъде най-положителен резултатът. В крайна сметка и което търсим за подир четири-пет години не е днешният резултат.
Журналист: До кога смятате, че е разумно да се отлага?
Българският Премиер: ...(мълчи, не отговаря.)

сайт www.vsekiden.com, 11.08.2005
Журналист: Имате ли вече лично решение за мандата?
Премиер: Сега, тука, знаете ли, аз намирам, че тук трябва да се върви по един демократичен начин. Не да предрешава човек.

Както казва незнаещата български, но иначе българска "принцеса" Калина - Имате късмет, че баща ми ви е цар!...