![]() |
Странно. В България винаги се намира някои друг милион наивници, които с радост се лъжат по различни поводи. Бизнесът сигурно се ползва с широки шепи от тази щедра природна даденост. През 2001, заблуденото простолюдие от образовани и необразовани поданици избра неприятно дългото жълто "ново време", "новия морал", "почтеността във всичко", "позитивното" мислене по "темата", красивите манекенски мутри, доганското управление на България и всичките малоумни царски простотии...Избра един полуграмотен, страхлив и невероятно много мразещ България и българите небългарин...По време, а и след некадърното и корумпирано управление на завинаги последния вестнал се в България Кобург, както при баща му и дядо му, непрекъснато нещастия връхлитат чудесната ни страна...Четири завинаги издухани за България години от царската сбирщина. А сега да се позабавляваме с блестящите мисли на този "прецедент на постсловесната култура" (по д-р Михайлов, психиатър), в отговорите му на журналисти от различни медии. в."24 часа", 26.10.2001 Журналист: Кога ще представите пред Парламента правителствената програма? Премиер: Тя нали е обявена. Журналист: Но пред Парламента. Днес опозицията... Премиер: ...идеална работа, която се е извършила, не е моя лична да го представя аз, но ще видим. Журналист: Това е традиция от 12 години премиерите да представят правителствената програма за управление. Премиер: Да, да. Знаете, че спазваме с традицията, но също има и неща, които се правят, които може би са малко различни. Така че...ще видим... в."24 часа", 14.2.2002 Журналист: Г-н Премиер, смятате ли, че са необходими промени в кабинета? Премиер: Ще преценим. Журналист: Това означава ли, че все пак може да има такива? Премиер: Нека да гледаме нещата по един реалистичен, градивен начин. Стават хубави работи, има неща. Журналист: Кажете едно хубаво нещо. Премиер: Мисля, че може би вие, които сте в медиите може да прецените къде има хубави неща. Повервайте ми. в."24 часа", 13.7.2002 Журналист: Г-н Премиер, има ли конфликт между правосъдното министерство и прокуратурата? Премиер: Има дискусии, които са интересни. (в този момент оператор блъска репортерка) Опа, пазете се, че ще се утрепете! Нека вървим по един малко по-нормален начин. Журналист: Да очакваме ли Вашето мнение по дебата за Конституцията? Премиер: Не. Журналист: Все пак като премиер... Премиер: Знам си работата, знаете ли, много мило от ваша страна. Благодаря ви. Журналист: Все пак с оглед преговорите ни с ЕС кога трябва да станат промените? Българският Премиер: ...(мълчи, повдига рамене.) в."24 часа", 1.08.2002 Журналист: Министър Свинаров е получил предложение от Русия да окаже помощ за унищожаване на ракетите. Премиер: Толкоз по-добре. Това ще се види също. Има програми. Има много градивни неща. Колкото повече предложения, които да са градивни, интелигентни, практични, в крайна сметка уравновесени, а не с какви ли не фантазии, нали... Да покажем ние пред света, че сме цивилизована страна. в."Капитал", 11.08.2002, преди отлитането си за Ливан и Йордания Премиерът проговаря. Журналист: Какво очаквате от посещението си в двете страни? Премиер: Поводът на това пътуване е посещението в Ливан и Йордания. Мисля, че има интересни перспективи. От друга страна, трябва да се има предвид какво каза г-жа Пирита Сорса - че много неща зависят от външната обстановка. След което, във вестниците започнаха силно да изглаждат накъсаните, отчайващо еднакви и безсмислени изрази на Българския Премиер...По-долу са представени части от по-нови, но пак нищо незначещи интервюта. сайт www.vsekiden.com, 10.08.2005 Журналист: Защо още не се отказвате от втория мандат? Премиер: Всичко върви както трябва, във време, за да бъде най-положителен резултатът. В крайна сметка и което търсим за подир четири-пет години не е днешният резултат. Журналист: До кога смятате, че е разумно да се отлага? Българският Премиер: ...(мълчи, не отговаря.) сайт www.vsekiden.com, 11.08.2005 Журналист: Имате ли вече лично решение за мандата? Премиер: Сега, тука, знаете ли, аз намирам, че тук трябва да се върви по един демократичен начин. Не да предрешава човек. Както казва незнаещата български, но иначе българска "принцеса" Калина - Имате късмет, че баща ми ви е цар!... |